"Tek Vasıta ile" yolculuk seçeneği

Kullanıcılarımızın önemli bir kısmı İstanbul'da metrobüste, otobüste ayakta kalmak istemiyor. Hava soğukken ya da ana duraklarda uzun kuyruklar olduğunda daha az vasıta ile yolculuk yapmak istiyorlar.

Örneğin, Şirinevler'den Esenyurt'a gidip gelen bir kullanıcımız ayakta yolculuk yapmayı tercih etmiyor, zaman sorunu yok ve özellikle trafik olmayan saatlerde tek vasıta ile evine daha kolay yolculuk yaptığını iletti.

Diğer bir kullanıcımız ise Taksim'den Bahçeşehir'e tek vasıta ile yolculuk yaptığını ve her gün kullandığı bu seçeneği görmek istediğini söyledi.

Biz de kullanıcılarımızı dinleyerek yolculuk önerilerimiz arasına "Tek Vasıta ile" yolculuk seçeneği ekledik. 🎉

Başka hangi bölümler var?

İstanbul'da en kapsamlı ulaşım verisine sahip en iyi ürünü geliştirmek için odaklandık.

"Beni Bir Yere Götür" dedikten sonra A noktasından B noktasına rotalar oluşturuyoruz. Bu rota önerilerini yolculuk kartları içinde sıralayarak çeşitli bölümler altında sunuyoruz.

Önerilen

En hızlı şekilde A noktasından B noktasına ulaşmanız için en uygun rotaları sıraladığımız bu bölümde otobüs, metro, tramvay, metrobüs, marmaray ve deniz ulaşımı ile yolculuk önerilerimiz var. 

Genellikle en hızlı ve en az taşıtla ulaşabileceğiniz sonuçlara bu bölümde yer veriyoruz.

Dolmuş/Minibüs ile

İstanbulkart sisteminin dışında kalan fakat şehir içi ulaşımın vazgeçilmezi olan dolmuş ve minibüslere bu bölüm altında yer veriyoruz.

Gece geç saatlerde sarı dolmuşlarla ya da metrobüsten, metrodan sonra evinize minibüslerle dönmeyi tercih ediyorsanız bu bölümden faydalanabilirsiniz.

Trafiğe girmeden

Sabah ve akşam trafiğinden etkilenmemek istiyorsanız "Trafiğe girmeden" bölümünü tercih edebilirsiniz.

Bu bölümde trafikten etkilenmeyen ya da minimum olarak etkilenen ulaşım seçeneklerine yer veriyoruz.

Citymapper Labs

Labs bölümümüzde taksi (şimdilik sadece Uber) ile diğer ulaşım seçeneklerini bir arada sunuyoruz. Tek başına taksi ile giderek daha fazla ücret ödemek yerine bu seçeneklerden de faydalanabilirsiniz.

Toplu taşıma ile taksi beraber kullanıldığında

Bunların dışında Yürüme, Bisiklet ya da uygulamamız üzerinden taksi çağırarak da rota seçeneklerimizden faydalanabilirsiniz.

Gelişmemizi istediğiniz noktaları bizlere uygulama içinden bildirebilirsiniz!